The article analyses the specifics of the formation of the American publishing system in the context of the incipience of national culture and statehood. It highlights the importance of print production as an important component of the overall system for the formation and maintenance of the original face of the United States - both in the early stages of the formation of the state and culture, as well as in modern realities, complicated by the Covid pandemic situation. The US publishing system is at the forefront of technological changes that affect both American and world reading and book culture: not only the diversity and democratisation of the form of consumer culture, but also the quality of the media sphere as a special space for the life of a modern person. The experience of the American book market, the US publishing industry is considered, demonstrating the importance of publishing as a meaningful tool for socialisation and inculturation, its significant influence on the formation of national traditions of "bookishness", reading culture, and on the level of the general cultural education of the nation.
У статті здійснюється аналіз специфіки процесу формування американської видавничої системи в контексті становлення національної культури& і державності, висвітлення значення друкованого виробництва в якості важливої складової загальної системи формування і підтримки своєрідного обличчя США - як на перших етапах становлення держави і культури, так і в сучасних реаліях, ускладнених панд&емічною ситуацією. Розглядається формування національної системи книжкової справи, її складність та різноманітність за типами видавничих підприємств (в залежності від типу власності) та за характером діяльності. Протягом всієї історії становлення і з&міцнення США сформувалася система культурних практик, пов"язаних з книжковою культурою, зі створенням умов для розвитку її національного сегмента, забезпеченням відповідних інструментів і засобів його підтримки і розповсюдження.
Зазначається, що в с&учасних реаліях, де домінують цифрові та електронні засоби масової інформації, друкована книга стає важливим актором в системі адвокації культури, зокрема екології медіа. Трансмедіальний світ поставив під сумнів цінність друкованої продукції, матеріа&льність книги як такої. Цифрова ера значно проблематизувала існування американської видавничої справи в її класичних формах. З одного боку, завдяки цифровому прогресу зміцнюються, поряд з великими видавництвами та міжнародними корпораціями, і маленьк&і підприємства. З іншого - книга перетворюється на комерційний продукт, розглядається в якості цифрової послуги.
Американський книжковий ринок, видавниче виробництво США, як свідчить історія американської культури, завжди були і є важливим елементом& підтримки і розвитку національної культури. Цей досвід демонструє важливість видавничої справи як змістовного інструмента соціалізації та інкультураціїї, її суттєвий вплив на формування національних традицій "книжності", культури читання, на рівень &загальної культурної освіченості нації.
Висновується, що в умовах глобалізації, в реаліях пандемічної ситуації так само, як і в попередні періоди, видавнича система США знаходиться в авангарді технологічних змін, впливаючи як на американську, так і &на світову читацьку і книжкову культуру - не тільки на різноманіття та демократизацію форм споживацької культури, але й на якість медіасфери як особливого простору життєдіяльності сучасної людини. Розвиток американської системи книговидання демонстру&є проблемні питання екології сучасної медіасфери і шляхи їх вирішення: покращення умов книговидання та книгорозповсюдження, збільшення різноманітності пропозицій на книжковому ринку, спрямування інноваційних технологій на просування культури активног&о читання.