Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Прикащикова К., Ярошенко Ж., Костюк Г., Сировенко В., Олепір О., Лук"янюк В., Полянська В., Шевельова В.
Назва: Психоемоційний стан мешканців радіоактивно забруднених територій України, народжених до і після аварії на Чорнобильській атомній електростанції
Видавництво: [б. в.]
Рік:
Сторінок: С. 25-31
Тип документу: Стаття
Головний документ: Довкілля та здоров"я
Анотація:   В результаті анкетування, більшість (75,75%) респондентів-мешканців РЗТ, які народилися до аварії на ЧАЕС, відповіли, що вже мали захворювання до аварії на ЧАЕС. У післяаварійний період 81,01% опитуваних цієї групи вказали на погіршення та різке погіршення здоров’я. Майже половина респондентів (40,86 %) пов’язували втрату свого здоров’я з впливом негативних факторів, з них 26,78% зазначили погіршення стану здоров’я через соціально-побутові та професійні фактори, і тільки 14,08% – через аварію на ЧАЕС. Значна кількість опитуваних (39,43%) вказували на «інші фактори» або відповіли «не знаю». Проживання на радіоактивно забруднених територіях, як чинника розвитку тривожності, емоційної напруженості, погіршення свого стану здоров’я, рідних, дітей, онуків втеперішній час та у майбутньому, вважали лише 24,57% респондентів. Частина мешканців (21,99%) не пов’язували погіршення свого здоров’я з проживанням на РЗТ. Дієвими заходами, які можуть сприяти покращенню психосоматичного здоров’я, 44,45% мешканців, народжених до аварії, вважали регулярне стаціонарне, санаторно-курортне лікування, дієтичне харчування, лікувальну фізкультуру.
   Більшість мешканців, народжених після аварії (62,64%), оцінили свій стан здоров’я на «відмінно» та «добре». Частина респонден&тів (33,59%) вказували на задовільний стан здоров’я, незначна частка (3,79 %) – на погане здоров’я (проти 60,10 % та 26,86% відповідно серед народжених до аварії). Більша половина народжених після аварії зазначила, що проживання на РЗТ не впливає на &їхній стан здоров’я. Серед соціальних заходів, які можуть запобігти погіршенню стану здоров’я та розвитку захворювань, половина опитаних (49,9%) відзначили тривалий відпочинок і заняття спортом. Майже половина мешканців в обох групах не знали або вка&зували на інші медико-соціальні заходи для відновлення та збереження свого здоров’я. Аналіз результатів соціально-психологічного опитування мешканців РЗТ показав, що психоемоційний стан, народжених до аварії на ЧАЕС, у після аварійний період був знач&но гірший, а саме погане самопочуття, підвищення тривожності, нервова напруженість порівняно з народженими після аварії. Висновки. 1) Дані анкетування психоемоційного стану мешканців РЗТ, народжених до аварії на ЧАЕС, свідчать про підвищення у них тр&ивоги та напруженості порівняно з народженими після аварії. 2) Необізнаність мешканців РЗТ щодо негативного впливу довготривалого іонізуючого випромінювання, навіть у малих дозах, на стан здоров’я призводить до неадекватного оцінювання загроз та ігно&рування правил поведінки та проживання в цій місцевості. Це свідчить про недоліки в просвітницькій роботі серед постраждалих.



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Довкілля та здоров"я"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex