Головна сторiнка
eng
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича UNDP in Ukraine
Увага! Відтепер можна отримати пластиковий читацький квиток також за адресою:
проспект академіка Глушкова 2, кім. 217.

Подробиці читайте тут.
Список містить (0 документів)
Ваше замовлення (0 книжок)
Перегляд стану та історії замовлень
Допомога

Назад Новий пошук

Опис документа:

Автор: Зибін С., Бєлозьорова Я.
Назва: Метод визначення формантних частот із використанням спектрального розкладання мовного сигналу
Видавництво: Київський університет
Рік:
Сторінок: С. 51-60
Тип документу: Стаття
Головний документ: Безпека інформаційних систем і технологій
Анотація:   Форманти є одним з основних компонентів систем ідентифікації мовця, а точність визначення формант – це основа ефективності систем ідентифікації мовця. Поліпшення існуючих систем розпізнавання мови дозволить істотно спростити взаємодію людини з комп"ютером у тому випадку, коли використання класичних інтерфейсів неможливо, а також зробити подібну роботу комфортнішою та ефективною. Необхідність досліджень із цієї тематики пояснюється незадовільними результатами наявних систем при низькому співвідношенні сигнал/шум, залежністю результату від людини, а також невисокою швидкістю роботи подібного виду систем. Для порівняння із запропонованим методом використовували такі чотири основні формант-трекери: PRAAT, SNACK, ASSP та DEEP. Існує багато досліджень, що стосуються порівняння формант-трекерів, однак серед них не можна виокремити такий, що має найкращу ефективність.
   Виокремлення формант супроводжує цілий ряд проблем, пов"язаних з їхньою динамічної зміною у процесі мовлення. Складність також викликають проблеми, пов"язані з близьким розташуванням піків під час аналізу спектрограм і проблеми правильного визначення піків максимумів формант на спектрограмі. Розташування формант на спектрограмах мовного сигналу достатньо легко визначає людина, але автомати&зація цього процесу викликає деякі труднощі.
   Виокремлення формантних частот запропоновано виконувати у декілька етапів. Результатом проведеного огляду підходів до визначення формантних частот став алгоритм, що складається з дев"ятьох таких етапів. С&егментація мовного сигналу на вокалізовані фрагменти та паузи виконується методом оцінювання змін фрактальної розмірності. Отримання спектра мовного сигналу виконувалось із використанням комплексного вейвлету Морле на основі віконної функції Гаусса. &Для дослідження розглядалися формант-трекери PRAAT, SNACK, ASSP і DEEP. Налаштування кожного з них здійснювали на основі набору параметрів за замовчуванням, що закладено розробниками цих трекерів. Набір налаштувань для кожного з трекерів використовув&али для порівняння. У дослідженні трекери самостійно виконували сегментацію на вокалізовані фрагменти і паузи, застосовуючи датасет VTR-TIMIT. Проведений порівняльний аналіз показав достатньо високу точність визначення формантних частот порівняно з і&снуючими формант-трекерами.



Пошук: заповніть хоча б одне з полів


Шукати серед складових частин документу "Безпека інформаційних систем і технологій"
Розділ:
Назва:
Будь ласка, пишіть 2-3 слова з назви БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ!
Так імовірніше знайти потрібний документ!
слова не коротші ніж 3 символів, розділені пробілами
Автор:
Будь ласка, пишіть прізвище автора без ініціалів!
не коротше ніж 2 символи
є повний текст
Рік видання:
Видавництво:
з     по  
Види документів:
 Книга  Брошура  Конволют (штучно створена збірка)  Рідкісне видання
 Автореферат  Дисертація
 Журнал  Газета
 Стаття  Складова частина документа
Новий тематичний пошук
       
      
        
Цей сайт створено за спiльною програмою UNDP та
Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка
проект УКР/99/005

© 2000-2010 yawd, irishka, levsha, alex