Київський національний університет імені Тараса Шевченка ρадіоφізичний φакультет

Запрошуємо на радіофізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка - один з провідних фахових центрів України з підготовки спеціалістів в галузі "Радіофізика та електроніка (Прикладна фізика)".

Що таке РадІофІзика ? Це - радіо, оптичний та супутниковий зв'язок, телебачення, лазер, голографія, комп'ютер, новітні методи медичної діагностики, різноманітні методи обробки інформації. Третє тисячоліття - ера інформаційної цивілізації, тому становлення України як розвиненої держави має бути пов'язаним з розвитком сучасної електроніки.

Ким і де працюють випускники факультету ?  - в рiзних галузях суспiльного життя та перш за все - за набутим фахом: інженерами, науковими співробітниками, менеджерами науково-дослідних і конструкторських установ різних форм власності. Третина випускників захищає кандидатські дисертаціїї, кожний шістнадцятий - докторську. Серед вихованцiв факультету є депутати Верховної Ради України та мiсцевих органiв влади, члени уряду, мери мiст, вiдоміi полiтики, ректори державних та приватних вищих навчальних закладiв, директори наукових, банкiвських, рекламних, аудиторських установ, видавництв; деякі працюють на відповідальних посадах в газетах та електронних засобах масової інформації тощо. Багато талановитих випускникiв знайшли себе в якостi провiдних спецiалiстiв представництв всесвiтньовiдомих компанiй в Українi, таких як Bosсh, Varta, Hewlett Packard, Intel, Xerox, Motorola, Alcatel, Apple Computers, Tetra Laval, Oriflame, а також вiдомих вiтчизняних  виробникiв сучасної технiки та послуг, наприклад, Квазар-Мiкро, New Wind, UkrTelecom, RomSat, VDMais, Обрій, LuckyNet, UMC, KyivStar. Підкреслимо, що жоден з випускників останніх років не залишився без гідного працевлаштування.

Чому навчають на факультеті ? - навчання поєднує грунтовну підготовку з фізики, математики, радіоелектроніки та оволодіння сучасною комп'ютерною технікою, поглиблене вивчення іноземних мов. Факультет добре оснащено ком'ютерами: фактично з кожної лабораторії студенти мають можливість користуватись глобальною мережею INTERNET, отримуючи необхідну інформацію з закордонних університетів. Студентами та викладачами створено WEB-сторінку факультету в мережі INTERNET, і через неї про нас можна дізнатися через будь-який комп'ютер земної кулі, що підключений до INTERNET. Наші комп'ютерні класи, без перебільшення, оснащені за останнім словом та постійно модернізуються.

Чи проходять студенти військову підготовку ? - так, студенти можуть навчатися у військовому інституті університету та отримати звання “молодший лейтенант”.

Хто викладає на факультеті ? Успіх будь-якої справи вирішують люди - їх кваліфікація, досвід та майстерність. Викладання на факультеті здійснюють 5 Академіків, 20 докторів наук - професорів, понад 50 кандидатів наук - доцентів та асистентів. Безпосередню участь в учбовому процесі приймають провідні фахівці Національної Академії Наук України, інших установ, спеціалісти виробництва.

Яка кваліфікація надається по закінченні факультету ? -  здійснюється підготовка бакалаврів (4 роки навчання), спеціалістів (5 років) та магістрів (6 років). Випускникам видається диплом кваліфікаціїї "Радіофізик, інженер-дослідник", а тим, хто бажає додатково вивчити педагогічні дісципліни - ще й "Викладач фізики". Найкращі випускники продовжують навчання в аспірантурі. 

За якими спеціалізаціями можна закінчити факультет ? - Перші 5 семестрів студенти вивчають загальні курси, а починаючи з 6 семестру вдосконалюють свої знання на обраних ними спеціалізованих кафедрах:

1. Фізичної електроніки - здійснює підготовку спеціалістів в галузі фізики плазми, газового розряду, надвисокого вакууму, нових принципів перетворення енергії, зокрема, прямого перетворення теплової енергіїї в електричну.

2. Кріогенної та мікроелектроніки - готує спеціалістів в галузі високотемпературної надпровідності, вивченні явищ, які відбуваються в надмініатюрних  та надвисокочастотних радіосхемах, створенні систем голографічного запису та відтворення інформації, мобільного зв’язку, комп’ютерної обробки інформації. 

3. Квантової радіофізики - здійснює підготовку фахівців в галузі сучасних засобів зв'язку, телекомунікацій, волоконно-оптичних інформаційних систем. Випускники кафедри освоюють майже всю шкалу електромагнітних хвиль - від радіо та надвисоких частот до ультрафіолету.

4. Напівпровідникової електроніки - готує спеціалістів за двома напрямками:

- автоматизація наукових досліджень -  здійснює підготовку фахівців у галузі сучасних комп'ютерних і мережевих технологій, автоматизації фізичних експериментів та технологічних процесів з розробкою відповідного програмного забезпечення, 

- твердотільна електроніка - готує спеціалістів в галузі фізики напівпровідників - основи радіоелектроніки, створенні фотоперетворювачів сонячної енергії та чутливих датчиків (включаючи біологічні) різних фізичних величин (температури, швидкості, магнітного поля тощо).

5. Медичної радіофізики - спеціалізується на підготовці фахівців для закладів медико-біологічного профілю, необхідність в таких спеціалістах зростає в Україні і всьому світі через підвищення складності приладів та методик, що залучаються як для діагностики, так і для лікування людей. На кафедрі вивчаються фізика живих систем, ядерна магнітна резонансна томографія, телемедицина, біомедична техніка, розробляються методи отримання діагностичної інформації та її комп'ютерної обробки.

Який рівень наукових досліджень на факультеті? Які міжнародні зв'язки підтримуються? - Зрозуміло, що високий рівень підготовки випускників має грунтуватись на високому рівні наукових досліджень. Така відповідність підтверджується визнанням важливості нашої роботи суспільством. Накриклад, останніми роками 18 фахівців факультету стали Лауреатами Державних Премій України, багато нагороджувались дипломами національних та міжнародних конкурсів, наукові дослідження підтримуються, в тому числі і фінансово, вітчизняними та закордонними організаціями. Поряд з викладачами в наукових лабораторіях працюють студенти. Найбільш наполегливі з них відряджуються за кордон - США, Велику Британію, Францію, Німеччину, Японію, Китай, Голандію, інші країни, де беруть участь в дослідженнях, які проводять співробітники факультету разом з фахівцями провідних університетів та наукових закладів Заходу і Сходу. 

Чи можна назвати найбільш яскраві наукові роботи викладачів факультету ? - це:

- скануючий тунельний мікроскоп, який вперше в світі дав можливість спостерігати за окремими атомами на поверхні твердих тіл,

- комп'ютеризований лазерний скануючий мікроскоп, що використовується для медичної діагностики, аналізу радіоактивного стану та хімічного забруднення оточуючого середовища 

- мультимедійний навчальний курс та електронна бібліотека із спін-хвильової електроніки, який є першим зареєстрованим в Україні "безпаперовим" підручником нового типу,

- величезні лазерні екрани, які вже апробовано в європейських планетаріях та на великих міжнародних гала-концертах естрадних виконавців,

- лазерний масспектрометр, який дозволяє за декількома атомами встановити хімічний склад речовини.

Чи є цікаві традиції на факультеті, як складається вільний час студентів ? Справедливо кажуть, що тільки той, хто вміє добре відпочівати, вміє добре працювати. Великою подiєю в життi факультету є Днi Радiофiзика, якi святкуються двiчi на рiк, та iсторiя яких сягає десятилiть. В програма свят є спортивнi змагання мiж студентами та викладачами, парад гумористичних вiтань студентiв всiх курсiв (своєрідні театральні міні-вистави), весела прес-конференцiя найшанованiших викладачiв, аукцiон подарункiв та сувенiрiв спонсорiв, "капустяник" (конкурси та забави), дискотеки, а також центральний захід свята - прем'єра вистави факультетського театру. Тема спектакля добирається до Дня Радiофiзика, а текст пишеться студентами та викладачами у вiршованiй формi. В  програмi святкувань є й таке - захоплююча прогулянка на пароплавi по Днiпру. Випускаються також спецiальнi значки, футболки, келихи i інші різноманiтнi сувеніри з факультетською символiкою, унiкальнi радiофiзичнi грошовi знаки, малюються веселi плакати, серед яких - "великий" (розмiром 5 х 6 метрiв). Хiд свят фiксується вiдiоапаратурою та зберiгається в оргкомiтетi свят, а iлюстрований звiт вмiщується на WEB-сторiнцi факультету мережi INTERNET. Факультетські свята висвiтлюються в пресi, на радiо та телебаченнi, а також широко пiдтримуються спонсорами з колишнiх викускникiв факультету.

Як поступити на радіофізичний факультет ?  - Просто, і це можна зробити такими шляхами:

-  через вступні іспити, якими є фізика (усно) та украінська мова і література (усно). Випускники-медалісти шкіл та ліцеїв, випускники технікумів з відзнакою, переможці та призери (1-3 місця) міжнародних, державних, обласних предметних олімпіад зараховуються на факультет за результатами співбесіди.

- через участь в Олімпіаді радіофізичного факультету, яка складається з заочного та очного турів. Конкурсанти, які вірно розв'язали задачі заочного туру, запрошуються на очний тур, а його переможці та призери (їх число не обмежено) зараховуються на факультет за результатами співбесіди (такі особи складають третину набору на 1 курс).

Яка адреса факультету ?

Територія факультету знаходиться поблизу Національного Центру Виставок та Ярмарок.

Поштова адреса

  • Україна, 03127, м.Київ, Проспект Глушкова, 2, корпус 5, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Радіофізичний факультет, або

  • Україна, 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Радіофізичний факультет.

Телефони:

  • 044-5260523 (деканат)

  • 044-5260531 (заступник декана).

Сторінка INTERNET:

© 2007, Радіофізичний факультет Автори