Київський національний університет імені Тараса Шевченка ρадіоφізичний φакультет

Левитський Сергій Михайлович

1926 р.н., професор, завідувач кафедри, заслужений професор Київського університету

Закінчив у 1947 р. радіотехнічний факультет Київського політехнічного інституту, одержавши диплом інженера-радиста. Після закінчення інституту поступив до аспірантури у Київський державний університет на кафедру електрофізики фізичного факультету. В 1953 р. захистив кандидатську дисертацію “Дослідження високочастотного розряду у газах”, в 1952 р. став працювати старшим викладачем фізичного, а потім радіофізичного факультету. З 1957 р. – доцент кафедри фізичної електроніки. Підготував і читав курси “Надвисокочастотна електроніка”, Радіоелектроніка”, “Фізика плазми”, “Електронні і іонні прилади”, організував відповідні лабораторні практикуми.

Основні напрями наукових досліджень: електричний розряд у газах і надвисокочастотні явища у плазмі. В кандидатській дисертації ним було вперше виявлено, досліджено та пояснено явище розпорошування електронів у високочастотному розряді – процес, який згодом знайшов якнайширше застосування у технології виготовлення напівпровідникових приладів і мікросхем.

У докторській дисертації, яку він захистив у 1972 р., було вивчено процеси взаємодії електронних пучків із плазмою та розроблено плазмові підсилювачі і генератори надвисоких частот. Професор з 1977 р. З 1974-89 рр. завідував кафедрою радіоелектроніки. З 1989 р. – професор кафедри радіоелектроніки, з 1996 р. – професор кафедри напівпровідникової електроніки, з 2002 р. – професор кафедри фізичної електроніки. Викладає нормативний курс “Основи радіоелектроніки” та “Фізична електроніка” для студентів спеціалізації "Автоматизація наукових досліджень".

Тематикою його наукової роботи після захисту докторської дисертації була взаємодія радіохвиль з іонізованими метеорними слідами, а також явища перехідного випромінювання електромагнітних хвиль при взаємодії електронних пучків з неоднорідною плазмою.

Опублікував більше 200 друкованих наукових робіт, 15 навчальних посібників і методичних розробок та підручник з фізичної електроніки.

Під його керівництвом підготовлено та захищено десять кандидатських та одна докторська дисертації.

В 1999 р. йому було присвоєне почесне звання заслуженого професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

© 2007, Радіофізичний факультет Автори