Київський національний університет імені Тараса Шевченка ρадіоφізичний φакультет

Нечипорук Олексій Юрійович

1958 р.н., доцент, заступник декана

Закінчив кафедру квантової радіофізики радіофізичного факультету 1981 р., у 1989 р. захистив кандидатську дисертацію «Магнітостатичні коливання та хвилі в активних та пасивних ферит-парамагнітних структурах» (науковий керівник проф. Данилов В.В.).

З 1983 р. працює на кафедрі науковим співробітником, асистентом, доцентом (з 1998 р.).

Підготував та впровадив лекційні курси «Функціональна електроніка», «Спін-хвильова електродинаміка», «Вибрані розділи квантової радіофізики» (англійською мовою), «Методологія наукової творчості», відповідні лабораторні цикли.

Основні напрями наукових досліджень — спін-хвильова електродинаміка і електроніка, мікрохвильові та квантові властивості багатошарових феритових структур, методи комп’ютерної електродинаміки, дослідження метаматеріалів, створення мультимедійних навчальних курсів та електронних бібліотек.

Ним, зокрема, детально розглянуто релаксаційні процеси в епітаксійних гранатових плівках, запропоновано нову епітаксійну структуру на діамагнітній підкладці, проаналізовано параметри мазеру нового типу на магнітостатичних хвилях.

Він — керівник авторського колективу (разом з Даниловим В.В., Зависляком І.В.) першого в Україні мультимедійного навчального курсу «Спін-хвильова електродинаміка та електроніка», 2001 р., за який був відзначений Премією імені Тараса Шевченка (2002 р.).

З 1993 р. є заступником декана радіофізичного факультету по роботі зі студентами та із міжнародних зв’язків. З 1985 р. є Головою Організаційного Комітету факультетських свят «Дня Радіофізика» (7 травня) та «Дня Зимового Протистояння» (7 грудня); художній директор сторінок Київського університету та радіофізичного факультету в комп’ютерній мережі INTERNET. Є організатором та Президентом Благодійного Фонду «Радіофізик». З 2001 р. заступник Голови Організаційного комітету Міжнародних конференцій з прикладної фізики.

Автор понад 70 публікацій, мультимедійних навчальних курсів «Спін-хвильова електродинаміка та електроніка» (2001 р.) та «Акустоелектроніка» (2003 р.), презентаційно-довідкового видання до 50-річчя радіофізичного факультету (2002 р.), які записано на компакт-диски.

© 2007, Радіофізичний факультет Автори