Київський національний університет імені Тараса Шевченка ρадіоφізичний φакультет

Бойко Юрій Володимирович

1962 р.н., доцент, завідувач кафедри, Начальник Інформаційно-обчислювального центру університету

У 1984 р. закінчив радіофізичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю “Радіофізика і електроніка. Захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 01.04.10 (“Фізика напівпровідників і діелектриків”).

Після проходження строкової служби в лавах Збройних сил з 1986 р. працює в університет інженером науково-дослідної частини. З 1988 р. навчався в аспірантурі на кафедрі напівпровідникової електроніки.

Працював старшим інженером, начальником сектору науково-методичного центру з підготовки та перепідготовки інженерних кадрів Київського університету імені Тараса Шевченка. З 2006 р. – завідувач кафедри напівпровідникової електроніки.

З 1993 р. на викладацькій роботі – асистент кафедри радіоелектроніки радіофізичного факультету. З 2000 р. - доцент кафедри напівпровідникової електроніки (спеціалізація “Автоматизація наукових досліджень”). З 1999 р. призначений Начальником інформаційно-обчислювального центру Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

За період викладацької роботи ним підготовлено велику кількість нових лекційних та лабораторних курсів. Викладаються курси та проводяться лабораторні роботи зі спеціалізації "Автоматизація наукових досліджень": “Сучасні пакети прикладних програм”, “Апаратна конструкція ЕОМ та зовнішні пристрої”, “Мікропроцесорна техніка” (розділ – “Схемотехніка”), “Автоматизація наукових досліджень” та “Видавничі системи” для студентів радіофізичного факультету.

Наукова діяльність пов’язана з дослідженнями глибоких рівнів у напівпровідниках та структурах на їх основі. За час роботи створено автоматизовані спектрометри глибоких рівнів у напівпровідниках, досліджено велику кількість нових матеріалів та структур на їх основі. Значна увага приділялась розробці методик вимірів та обробки результатів експериментів. Розроблено методику отримання густини станів у випадку неперервного спектра глибоких рівнів та розділення РСГР-спектрів у випадку складного спектра.

Значна увага приділяється впровадженню у навчальний процес на кафедрі сучасних комп’ютерних технологій. Впровадження навчальних курсів з академічної програми компанії Cisco Systems (Регіональна мережева академія Cisco System при університеті створена під керівництвом Бойка Ю.В.) дозволило підняти викладання інформаційних технологій на сучасний рівень. За спільним з компанією Intel проектом було створено лабораторію паралельних обчислень та побудовано перший в Україні обчислювальний кластер. Використання високих обчислювальних потужностей дозволило значно підвищити рівень наукових розрахунків та впровадити у навчальний процес університету цілу низку курсів, пов’язаних з паралельними обчисленнями.

© 2007, Радіофізичний факультет Автори